закрити

Як з'явилося нарощування волосся

Можна багато чути історій про те, як з’явилися засоби для фарбування волосся, або перші парфумерні композиції, але мало хто знає про те, як з’явилося нарощування волосся, яким чином дійшло до нашої країни і перетворилося в настільки нині модну тенденцію. Тільки по клієнткам салону Олександри Андрєєвої можна сказати про те, наскільки затребувана ця послуга і скільки дівчат хочуть за кілька годин отримати розкішну шевелюру при марних спробах відростити довге волосся самостійно.

 

Багатьом може здатися, що мода на нарощування волосся бере свій початок з Іспанії, Франції або ж Італії. Однак все не так очікувано, як могло здатися на перший погляд. Як не дивно, але походження нарощування волосся має африканське коріння. Завдяки африканському народу, вперше до свого волосся стали прикріплювати сторонні предмети або ж чуже волосся. Однак може виникнути відразу логічне запитання: «для чого вони це робили?». Все легко пояснюється. Навіть у африканських жителів є смаки і симпатії, і не завжди влаштовуває краса волосся, якими їх наділила природа. Точно також, як і європейці, африканці хотіли пряме волосся, якщо від природи мали кучеряве або кучеряве. Така природа людини, весь час прагнути до того, чого не має і не цінувати те, що є. Так ось, з метою хоч якось випрямити волосся, було вирішено до рідних пасом прикріплювати чуже волосся, в попередньо заплетене своє волосся. Використання інших маніпуляцій не давало взагалі ніякого ефекту, тому цей спосіб випрямлення почав використовуватися на ура.

Однак саме такий спосіб прикріплення пасм створював великий дискомфорт на європейських волоссі через підвищену чутливість, тому метод був удосконалений і полегшений в технології. Почали використовувати клей та кератин. Авторство цієї технології належить відомому англійському стилісту Саймону Форбсу. Винаходження такого способу нарощування волосся за допомогою штучних пасом датується 60-ми роками минулого століття. На той час це була новинка, яка справляла справжній фурор серед клієнток салону Саймона Форбса. На цьому розвиток стиліста і його бізнесу не зупинився, він відкрив фірму для продажу штучних пасом, що викликало інтерес серед стилістів інших країн, так поступово зростав попит і частота використання даної технології. Форбс для виробництва пасом використовував матеріали на основі синтетичних волокон з лайкри. Завдяки цьому, вдалося досягти збереження привабливого зовнішнього вигляду, блиску і шовковистості протягом трьох місяців. Клієнтки вибирали будь-який вподобаний відтінок перед нарощуванням, тому пропадала необхідність у фарбуванні, поки пасма не знімали.

Звичайно, мало залишилося з того, що робили африканці і які чудеса роблять зараз стилісти. Зараз прикріплені пасма все менш виділяються, а місця з’єднання надійно приховуються від погляду. Хоч вся технологія нарощування волосся і змінилася повністю, але суть залишилася така ж: волосся стороннє прикріплюють до свого для досягнення потрібного обсягу або довжини.